ایجاد خطای دید با کاغذ دیواری
تا به حال به ایجاد خطای دید با کاغذ دیواری فکر کرده اید؟ از جذاب ترین ایده های زیبایی برای دکوراسیون داخلی استفاده و نصب کاغذ دیواری می باشد. در واقع کاغذ دیواری یک محصول برای زیبایی منازل و محیط های کاری و….. است که می تواند هم در روحیه و سبک زندگی و هم در جلوه و زیبایی محیط داخلی تاثیر گذار باشد. کاغذ دیواری کاربرد های بسیاری دارد. از جمله زیبایی دکوراسیون، نما دادن به فضای داخلی و سایر کاربرد ها. اما یکی از مهم ترین کاربرد های آن که بسیار از آن استفاده می شود ایجاد خطای دید است که با استفاده از کاغذ دیواری صورت می گیرد.
در واقع این کاربرد بیشتر در فضا ها و محیط های کوچک و کنج دیده می شود که آنجا را بزرگ تر و عمیق تر نشان خواهد داد و در واقع با ایجاد تصویر و یا طرحی عمیق این کار انجام خواهد شد. برای اطلاع بیشتر از ایجاد خطای دید با خرید کاغذ دیواری در ادامه با فیسکو همراه باشید.‌

نکات مهم ایجاد خطای دید با کاغذ دیواری

با استفاده درست و به جای کاغذ دیواری و ویژگی خطای دید می توانید در دیده شدن بلندی و یا کوتاهی عرض و طول کاغذ دیواری تاثیر گذار باشید. از ویژگی های مهم دیوار ها این است که ارتفاع بلندی داشته باشند و در خانه های قدیمی این موضوع بیشتر دیده می شد. اما در حال حاضر با استفاده از کاغذ دیواری ها می توان حتی دیوار های کم ارتفاع را بزرگ نشان بدهیم.
اگر به فکر این موضوع هستید که آیا سقف خانه شما بزرگ و یا کوتاه است، باید بدانیم که سقف یک خانه معمولی فاصله اش با کف آن قسمت ۴ متر می باشد. این اندازه یک اندازه معمولی است. اما به مرور زمان این اندازه و ارتفاع کمتر شده است و امروزه به ۲ متر و ۸۰ سانت رسیده است که اگر از این اندازه نیز پایین در باشد یعنی در حد نرمال و استاندارد قرار ندارد.
نکات ایجاد خطای دید با کاغذ دیواری

خطای دید در دکوراسیون داخلی

حتما این عبارت (خطای دید) در زندگی روزمره خود چندین بار شنیده‌ اید. در واقع خطای دید یک نوع توهم است که ما سطحی را عمیق تر و یا بیرونی (سه بعدی) می بینیم. در واقع ایجاد خطای دید تنها برای ایجاد زیبایی و دکوراسیون نمی باشد. بلکه این علم و تصویر را برای شناخت بهتر سیستم بینایی و شناسایی آن اختراع کرده اند. ممکن است بعضی از افراد علاقه‌مند به دکوراسیون های معمولی باشند و برای دکوراسیون داخلی از کاغذ دیواری های معمولی استفاده کنند تا همه چیز معمولی به نظر برسد. اما خرید کاغذ دیواری های سه بعدی و یا کاغذ دیواری هایی که خطای دید ایجاد می کنند، هم تنوع در دکوراسیون است و هم در ظاهر و شکل ساختمان به شدت تاثیر گذار خواهند بود.‌

راه جدید برای ایجاد خطای دید با کاغذ دیواری مدرن

اگر علاقه من به سبک های مدرن هستید یکی از مناسب ترین کاغذ دیواری ها، کاغذ دیواری های مدرن  می باشند. با استفاده از این کاغذ دیواری می توانید زیبایی و تناسب را در دکوراسیون داخلی با سبک مدرن ایجاد کنید. همچنین همان طور که می دانید طرح های راه راه دیوار را کشیده تر نشان می دهند. یکی از جذاب ترین مکمل های طرحی برای طرح های راه راه استفاده از طرح های گلدار است که در کنار هم بسیار زیبا دیده می شوند.
از ویژگی های این کاغذ دیواری که نیز خطای دید ایجاد می کند دیوار را بزرگ تر نشان خواهد داد. یکی از دکوراسیون های زیبایی که بسیار از آن استفاده می شود و بسیار طرفدار دارد سنگ نما می باشد. سنگ نماها هزینه نصب بالایی دارند. زیرا نصب آن نیاز به وقت و مهارت دارد و به سادگی نمی توان آن را بر روی دیوار نصب کنید. اما دکوراسیون را بسیار زیبا می کنند.
نحوه ایجاد خطای دید با کاغذ دیواری

زیباسازی با کاغذ دیواری

با پیشرفت زمان و علم و تکنولوژی کاغذ دیواری هایی با طرح سنگ به وجود آمده اند که می توان به راحتی و با آسانی آن را بر روی دیوار نصب نمود. همچنین هزینه نصب آن بسیار کم تر سنگ نمای واقعی می‌باشد. همان طور که کاغذ دیواری ها به راحتی می توانند در ایجاد نمای زیبا تاثیر گذار باشند و می توانند به راحتی باعث ایجاد خطای دید شوند. پس دیگر به سنگ نمای قدیمی نیست. در واقع کاغذ دیواری های با کیفیت با ایجاد تصویری منسجم و زیبا باعث این می شوند که مخاطب فکر کند سنگ نمای واقعی بر روی دیوار نصب می باشد.
کاغذ دیواری سه بعدی از بهترین و پر فروش ترین های کاغذ دیواری می باشد و کاربرد آن بسیار زیاد است. از رده های سنی مختلف این طرح بیشتر برای جوانان می باشد و مورد استقبال قرار گرفته شده است. همان طور که از نام این کاغذ دیواری ها پیداست بیشتر برای ایجاد خطای دید، زیبا سازی، و بزرگ تر نشان دادن فضا های کوچک و کنج استفاده می شود. اگر از کاغذ دیواری های عادی استفاده می کنید بهتر است تغییری در دکوراسیون داخلی ایجاد کنید. همچنین با استفاده از کاغذ دیواری های سه بعدی و یا کاغذ دیواری هایی که خطای دید ایجاد می کنند، می توانید منزل خود را زیبا تر کنید.

جمع بندی

کاغذ دیواری هایی که به منظور ایجاد خطای دید نصب می شوند، حتما باید به دقت نصب شوند و باید در انتخاب اندازه آن بسیار دقت کنیم. زیرا اگر اندازه به طور دقیق آن اندازه‌گیری نشود ممکن است باعث بد شکل جلوه دادن آن بشود. استفاده از کاغذ دیواری تنها برای زیبایی دکوراسیون داخلی نیست بلکه کاربرد های دیگر نیز دارد که می توان از آن ها استفاده نمود. اما در واقع کاغذ دیواری یکی از مهم ترین عوامل دکوراسیون داخلی می باشد که نقش بزرگی در دکوراسیون داخلی خواهد گذاشت.
برای همین موضوع انتخاب آن و تناسب آن با عناصر داخلی بسیار مهم می باشد. همان طور که گفته شد استفاده از کاغذ دیواری های معمولی و ساده به خصوص در دیوار های کم عرض و طول و یا قیمت های کنج مناسب نمی باشد. لذا بهتر است قبل از انتخاب کاغذ دیواری, کاغذ دیواری مناسب آن قسمت را انتخاب کنید.
  • ادمین فیسکو
  • آبان 18, 1401
  • 359 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه